zabiegi

Sterylizacja, Zdrowie, Higiena

Zrób prezent Bliskiej osobie i spraw jej bon podarunkowy

Konsultacja

Polega na przeprowadzeniu wywiadu podologicznego, postawieniu diagnozy oraz przedstawieniu propozycji leczenia.

Podstawowy zabieg podologiczny

Zabieg zwany jest również leczniczym. Dzięki temu zabiegowi nie tylko odświeżysz swoje stopy ale również zyskasz wiedzę na temat ich zdrowia oraz prawidłowej pielęgnacji domowej. Bardzo często zmiany skórne mogą być mylnie przez nas diagnozowane. Na przykład kurzajka najczęściej mylona jest z odciskiem, lub odcisk z pęcherzem. Podczas takiego zabiegu Twoje stopy zyskają nowy wygląd a Ty dodatkową wiedzę.
Zabieg polega na skróceniu i wyfrezowaniu paznokci, opracowaniu wałów paznokciowych i usunięciu fizjologicznych zrogowaceń.

Pedicure medyczny

Zabieg polega na skróceniu i oszlifowaniu paznokci, oczyszczeniu wałów paznokciowych, usunięciu problematycznych zrogowaceń: modzeli,  odcisków jak również opracowaniu pękających pięt oraz zastosowaniu specjalistycznych preparatów. Procedura zabiegowa najczęściej kończy się założeniem odciążenia. Zabieg nie tylko wpływa na aspekt estetyczny stóp ale również jest częścią terapii dążącej do wyleczenia patologicznych zmian. 

Opracowanie paznokcia zmienionego chorobowo (dłonie i stopy)

Jest to jeden z najważniejszych elementów leczenia płytki paznokcia. Zabieg polega na usunięciu elementów płytki, które są zmienione chorobowo, oczyszczeniu łożyska, wałów paznokciowych oraz zastosowaniu odpowiedniego leku lub kosmetyku. Na takiej wizycie również pacjent dostaje do domu wszystkie zalecenia, by wspólnie z pracą podologa osiągnąć oczekiwany efekt i wyleczyć zmiany.

Opracowanie paznokci dystroficznych lub grzybiczych

Zabieg ten jest przeznaczony dla osób których paznokcie są pogrubiałe. Pielęgnacja takich paznokci nie jest łatwa, ponieważ ich skrócenie w sposób prawidłowy sprawia wiele trudności.
Zabieg polega na skróceniu paznokci, oszlifowaniu i wygładzeniu, a także opracowaniu wałów paznokciowych. Dzięki temu stopa nie tylko zyskuje ładny wygląd a także zapobiega to późniejszym komplikacjom zdrowotnym np. wrastaniu paznokci.

Opracowanie wrastającego paznokcia z opatrunkiem

Wrastanie paznokcia jest jedną z najczęstszych przyczyn wizyty u podologa. Niejednokrotnie pacjenci którzy borykają się z tym problemem mieli wcześniej ściągnięty paznokieć, lub wycięty częściowo, co docelowo nie przynosi pozytywnego wyniku. Bardzo ważny jest czas, najlepiej już przy pierwszych objawach skonsultować się z podologiem, który opracuje paznokieć i doradzi jaką pielęgnację wdrożyć by wyeliminować problem.
Zabieg polega na usunięciu elementu drażniącego, zastosowaniu odpowiedniego preparatu, założeniu tamponady i opatrunku. Już po pierwszej wizycie pacjent odczuje niesamowitą ulgę oraz dostanie wszystkie wytyczne jak dalej postępować.

Założenie klamry Frasera/tytanowej

Zabieg ten stosuje się w przypadku wrastania lub wkręcania się płytki paznokciowej. Obie klamry mają za zadanie delikatne uniesienie brzegów paznokcia, jego wypłaszczenie oraz skorygowanie kierunku wzrostu płytki paznokciowej.
Klamra tytanowa wykonana jest z drutu tytanowego, który dzięki swojej elastyczności i właściwości wracania do pierwotnego położenia, spełnia swoje zadanie korekcji płytki paznokciowej.
Klamra Frasera wykonana jest ze stali chirurgicznej. Taka klamra wykonywana jest indywidualnie dla każdego pacjenta i działa na zasadzie dźwigni.
Obydwie klamry są bezpieczne, nie wymagają przerw w codziennych aktywnościach i praktycznie od razu dają uczucie ulgi.

Usuwanie odcisków

Odciski to jeden z najczęstszych problemów pacjentów gabinetów podologicznych. Są to najczęściej bolesne punkty powstające wskutek tarcia i ucisku, bądź wskutek deformacji stóp. Twardy „rdzeń” z biegiem czasu wrasta coraz głębiej w tkankę i może dojść nawet do okostnej, dlatego bardzo ważne jest by reagować znacznie szybciej.
Usuwanie odcisków domowymi sposobami najczęściej nie przynosi oczekiwanego efektu, ze względu na brak profilaktyki, a także stosowanie aptecznych produktów niejednokrotnie powoduje powstanie stanu zapalnego.
Zabieg usuwania odcisku jest praktycznie bezbolesny, polega na delikatnym usuwaniu zrogowaceń skalpelem, a następnie dłutem do uzyskania elastyczności skóry. Efekt ulgi jest natychmiastowy. Dodatkowo konieczne jest nałożenie odpowiedniego preparatu, odciążenia i opatrunku.

Usuwanie modzeli

Modzele powstają zazwyczaj na skutek tarcia, ucisku lub po prostu deformacji stóp. Najczęściej bezbolesne rozległe punkty o żółtawym zabarwieniu (jeśli pod modzelem jest odcisk – mogą być bolesne).
Zabieg polega na usuwaniu warstw zrogowaciałej skóry, aż do uzyskania elastyczności, wygładzeniu i zastosowaniu odpowiednych kosmetyków.

Leczenie Brodawek Wirusowych

Brodawki zwane potocznie kurzajkami, są to szorstkie wybrzuszenia w kolorze skóry lub o szaro-żółtawym zabarwieniu. Pojawiają się pojedynczo lub w większych skupiskach, a najbardziej bolesne są na podeszwach stóp.  Powoduje je skórna odmiana wirusa brodawczaka ludzkiego – HPV. Zarazić się nim możemy poprzez kontakt ze skórą bądź przedmiotami osoby chorej. Leczenie polega na systematycznym oczyszczaniu zmiany ze skóry zrogowaciałej, zastosowaniu specjalistycznego preparatu, założeniu opatrunku oraz dobraniu preparatów do użytku domowego.

Terapia pękających pięt

Wiele czynników wpływa na pękanie pięt, m. in. brak higieny, pielęgnacji, choroby przewlekłe, zbyt częsty i głęboko wykonywany pedicure, nadwaga i wiele innych. Jest to poważny problem nie tylko ze względów estetycznych ale także głębokie rozpadliny mogą być mocno bolesne, dodatkowo takie pęknięcia są siedliskiem bakterii.
Terapia pękających pięt polega na regularnym usuwaniu zrogowaceń, opracowywaniu rozpadlin, ich wypłyceniu oraz wygładzeniu całego obszaru. Konieczne jest również zastosowanie odpowiednich regenerujących preparatów, odciążenia i opatrunku.

opracowanie rogowca

Rogowiec jest chorobą polegającą na nadmiernym rogowaceniu skóry stóp i dłoni. 

Objawy są charakterystyczne i nie powinno się ich bagatelizować ponieważ nadmiernie zrogowaciały naskórek może pękać, powodując rany oraz dyskomfort fizyczny jak również psychiczny.

Zabieg polega na oczyszczeniu mocno zrogowaciałych obszarów podeszw stóp, wygładzeniu i zastosowaniu odpowiednich preparatów leczniczych. Regularne oczyszczanie może znacznie poprawić komfort osoby chorej.